واحد فرمولاسیون


معرفی
واحد فرمولاسیون از زمان آغاز فعالیت‌های تحقیقی و تولیدی شرکت شروع به فعالیت نموده است. این بخش، مجهز به دو دستگاه فلوئید بد گلت (Glatt) می‌باشد. با توجه به بستر سیالی که در این دستگاه‌ها در اثر جریان هوا، در بین ذرات ایجاد می‌شود، این دستگاه‌ها کارآیی بسیار بالایی برای ساخت گرانول و یا صرفا خشک کردن پودر و گرانول دارند. نوع Uniglat که برای مصارف آزمایشگاهی و مقادیر تا 1 کیلوگرم مورد استفاده قرار می‌گیرد، مجهز به قطعه Wurster می‌باشد، که امکان ساخت پلت‌های دارویی را نیز فراهم می‌سازد. دستگاه دوم که مدل WSG – C5 می‌باشد، نوع نیمه صنعتی بوده و برای ساخت / خشک کردن گرانول در مقادیر تا 5 کیلوگرم کارآیی دارد. خشک کردن گرانول در مقادیر تا 5 کیلوگرم کارآیی دارد.
ماموریت و چشم انداز
این واحد، همچنانکه انتظار می‌رود، مشغول تحقیق و انجام مطالعات پیش فرمولاسیون، فرمولاسیون و ایجاد دانش فنی تبدیل برخی مواد موثره و اولیه تولیدی شرکت به محصول نهایی دارویی طبق استانداردهای بین المللی می‌باشد. بومی سازی دانش فنی تولید انواع محصولات آهسته رهش با استفاده از تکنیکهایی همچون میکروکپسولیشن و نانوکپسولیشن و نیز بومی‌سازی تولید داروهای استراتژیک با تکنولوژی‌های جدید و بهینه از دیگر ماموریت‌های این واحد محسوب می‌شود.
دستاوردهای واحد فرمولاسیون
بومی سازی دانش فنی تولید محصولات گلاتیرامر استات، بورتزومیب، رمی فنتانیل، پلتهای دی متیل فومارات و آپرپیتانت و همچنین فرمولاسیون شربت سدیم آلژینات.
خدمات قابل ارائه:
انجام پروژه های فرمولاسیون داروها
formulation
All search results