درباره ما


شرکت تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو فعالیت خود را در سال 1378 به عنوان یک شرکت علمی دارای رویکرد تحقیقاتی، مهندسی و عملگرا، که از پیشرفته ترین تکنولوژی برای پیشبرد پروژه های موفق خود استفاده می کند، آغاز کرد. به عنوان مرکز تحقیق و توسعه تیپیکو و با رویکرد اشتیاق برای نوآوری، توفیق دارو از فرصت های پیشرفت به وجود آمده بیشترین استفاده را داشته و با به کارگیری علم و نوآوری، وارد عرصه توسعه دانش فنی مواد موثره دارویی، محصولات نهایی و اجرای پروژه های ساخت و ساز سایت های تولید دارو شد.

توفیق دارو در سال 1381 همراه با ادامه فعالیت ها در حوزه تحقیق و توسعه، وارد عرصه های تولید مواد اولیه دارویی، پپتید و زیست شناسی مولکولی شد و با تمرکز بر یافتن داروها و تشخیص های جدید، موفق شد بسیاری از پروژه های خود را به تولید برساند و در حال حاضر در حوزه تولید کلاس های مختلف دارویی API فعالیت مستمر دارد.

توفیق دارو به عنوان شرکتی برتر و تحقیقاتی، به ارائه نوآوری ها و راه حل های پیشرو جهت بهبود وضع سلامت جامعه پرداخته است و به همین جهت، استراتژی تحقیقاتی آن با هدف افزایش همکاری و تمرکز بر فن آوری های جدید و قدرتمند که دارای پتانسیل کمک برای دستیابی به پیشرفت های درمانی می باشند بنا نهاده شده است.

با توجه به وجود دانشمندان، متخصصان و مشاوران با مهارت و انگیزه بالا در این شرکت، توفیق دارو همواره تمامی جنبه های کسب و کار و تحقیقات علمی خود را بهبود می بخشد و با تقویت پیشرفت علمی، در برتری علمی و فنی به منظور توسعه و ارائه دانش نوآورانه، محصولات و خدماتی که نیازهای بیماران در جامعه داخلی و همچنین سراسر جهان را برآورده می کند، سرمایه گذاری نموده است.

با امید به آینده ای روشن و با هدف توسعه و ورود به بازارهای جهانی، توفیق دارو موفق به صادرات برخی محصولات خود به مناطق مدنظر شده است.

 

توفیق دارو هم اکنون در زمینه های ذیل فعالیت می کند:

 • ایجاد دانش فنی برای تولید مواد موثره داروئی
 • تولید، خالص سازی و فرمولاسیون داروهای پپتیدی
 • تولید مواد موثره LVHV در حوزه های دارویی مختلف برای مثال سیستم ایمنی، نارکوتیک، قلبی- عروقی، غدد درون ریز و ضد سرطان
 • فرمولاسیون داروئی و سیستمهای دارورسانی جدید
 • بیومتریال، مهندسی بافت و سلول درمانی
 • تحقیقات زیست شناسی مولکولی به منظور دستیابی به داروهای اختصاصی(personalized medicines) برای درمان سرطان
 • خدمات مهندسی داروسازی مطابق با قوانین GMP

خدمات کنترل کیفیت داروئی

شرکت تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو در راستای اهداف استرتژیک خود، بهره گیری از توانمندی و خلاقیت پرسنل و استفاده بهینه از امکانات، خط مشی کیفی خود را به صورت زیر اعلام می دارد:

 • برخورداری از دانش و فناوری نوین دارویی در جهت بومی‌سازی و توسعه محصولات دارویی جدید، با تکیه بر نیروی کار ملی
 • حرکت در راستای توسعه پایدار با رعایت الزامات زیست محیطی و ایمنی – بهداشت جهت ایفای مسئولیت‌های اجتماعی
 • نگاه جهانی به کسب و کار و توسعه صادرات
 • کاهش ریسک فعالیت های اجرایی و فرآیند ها
 • افزایش میزان درآمد و سود شرکت و ارزش آفرینی برای کلیه ذینفعان
 • به کارگیری الگوها و راهبردهای توسعه نیروی انسانی ، یادگیری سازمانی و توانمندی‌های کارکنان

شرکت تحقیقاتی و مهندسی توفیق دارو به منظور جلب رضایت کلیه ذینفعان نسبت به استقرار استاندارد های ISO 9001:2015 ISO 13485:2016  ، بعنوان الگوی سیستم مدیریتی خود درحوزه های مختلف کاری اقدام نموده است.

شرکت توفیق دارو متعهد به اجرای خط مشی و اختصاص منابع مورد نیاز و بازنگری موارد مذکور در دوره های زمانی مناسب می باشد. کلیه کارکنان ملزم به رعیات الزامات قانونی و استانداردهای بین المللی با عنایت کامل به موازین مندرج در این اعلامیه هستند.

اقدامات مدیران در توفیق دارو عادلانه و بر مبنای اصول اخلاقی می باشد، ضمن اینکه با فراهم آوری محیطی در جهت تقویت مسئولیت های فردی، همکاری کارکنان و تلاش های ایشان برای توسعه کامل و بهبود مستمر این سیستم مورد نیاز و ارزشمند است.

تجاری‌سازی ایده‌های نوین تولید مواد موثره دارویی و محصولات نهایی با فناوری پیشرفته در ایران و منطقه با تاکید بر ارتقای کیفیت محصولات و حرکت در مسیر استقلال از صنعت داروسازی کشور.

توسعه دانش بنیان فناوری های نوین داروسازی با اتکا بر انجام تحقیقات دارویی در زمینه تولید مواد اولیه ، محصولات نهایی و خدمات مهندسی داروسازی توسط نیروی کار ملی ،در جهت تولید دانش های فنی پیچیده و پیشرفته با هدف توسعه بازار و تعامل با بازارهای نوظهور دارویی، خلق ارزش برای سهامداران و ذینفعان با پایبندی به ارزشهای اخلاقی و مسئولیتهای اجتماعی.

مدیر عامل

جناب آقای دکتر یعقوب حقیقت نیا

جناب آقای دکتر یعقوب حقیقت نیا

مدیر عامل

هیئت مدیره

جناب آقای دکتر علی خلج

رئیس هیئت مدیره
جناب آقای دکتر سعید حقیقی

جناب آقای دکتر سعید حقیقی

نایب رئیس هیئت مدیره
جناب آقای دکتر یعقوب حقیقت نیا

جناب آقای دکتر یعقوب حقیقت نیا

عضو هیئت مدیره
جناب آقای دکتر مهدی صابری

جناب آقای دکتر مهدی صابری

عضو هیئت مدیره

جناب آقای مهندس مهدی ناجی

عضو هیئت مدیره

تیپیکو

شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین، که بزرگترین شرکت دارویی در کشور و یکی از شرکت های تابعه شستا است، به عنوان بزرگترین صادر کننده محصولات دارویی در جهان فعالیت می کند. شرکت های دارویی این مجموعه به دنبال ایجاد یک فضای جدید، بهبود وضعیت صنعت در کشور و تغییر و توسعه زنجیره تامین پزشکی هستند.
با بهره گیری از تمامی اجزای زنجیره ارزش، تیپیکو دارای مجموعه کامل فعالیت های مرتبط در صنعت داروسازی می باشد که با تحقیق و توسعه برای ایجاد مولکول های جدید دارو شروع، با تولید مواد خام ادامه و سپس فرمول بندی نهایی داروهای فرموله شده به پایان می رسد و در نهایت منجر به توزیع، تجاری سازی و تحویل داروها به داروخانه می شود.

شستا

تأسیس شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) ضرورتی برخاسته از رسالت عظیم صندوق تأمین‌اجتماعی درحفظ و صیانت از نیروهای مولد کشور می باشد. این شرکت در سال 1365، با هدف سرمایه گذاری، مشارکت و دستیابی به منافع و مصالح از ذخایر سازمان تامین اجتماعی تاسیس گردید.
در حال حاضر، پس از 30 سال تجربه در امور سرمایه گذاری و با توجه به ماموریت آن به عنوان امانت دار سرمایه جامعه و مردم، شستا بیشترین تلاش را برای حفظ حضور فعال و با شکوه در زمینه تولید و خدمات انجام داده است. در نتیجه، این شرکت استراتژی های خود را در محور ایجاد تغییرات و افزایش بهره وری سرمایه گذاری و استفاده از تجارب انباشته صنعتی بنا کرده است.

شستا و شرکت های تابع آن بخش مهمی از تولید و خدمات خود را در زمینه های پزشکی، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع فلزی و غیر فلزی، سیمان، انرژی، مواد معدنی و فناوری اطلاعات و ارتباطات اختصاص داده است.

All search results